wz
 
     Domů

     Grand prix NC

     Foto

     Co je to NC

     Kdo je kdo

     Trasa GP

     Archiv

     Kontakt

  

TOPlist

 

 

 

 

Pozdrav od Miry


Ahoj,

tak už mám za sebou víc jak dva měsíce působení v tomto "krásném kraji" a ještě jsem vám nic nenapsal a ani neposlal nějakou fotku. Ze začátku to bylo celkem hektické. Myslel jsem si, že naši "speciálové" začnou dělat svoji práci tady v provincii Helmand, ale po těch dvou mrtvých se naše vláda rozhodla, že musíme jít pomáhat našim vojákům do Logaru, kde je náš provinční rekonstrukční tým (PRT). No a tak namísto bojování, tady jenom balíme materiál, připravujeme techniku na odsun a stěhujeme kontejnery. Zatím to vypadá tak, že "bojovníci" budou pokračovat Logaru a štáb a logistika se přesune do republiky s nepotřebným materiálem. Jestli to dopadne takto, tak bych mohl být doma někdy v srpnu. Ale protože to by nebyla naše armáda, tak to ještě úplně nerozhodli a taky se může stát, že se přesunu do Logaru a budu tady až do prosince.Ne že by se mi tady nelíbilo, ale znám i krásnější země. Tady totiž probíhá normální válka a kdo tvrdí že ne, tak áť se sem přijde podívat. Jenom za tento týden bylo zabito 8 vojáků ISAF a ranění se nepočítají. Minulý týden to byli "jenom" 4!!! Dobrý týden. A skoro všechno se to odehrává tady poblíž základny. Je tady takové malé městečko, Gerešk, kde si dali dostaveníčko snad všichni sebevrahové z okolí a zkoušejí, kdo se dřív odpálí a zabije při tom co nejvíc vojáků. Je to asi jenom 2 km od naší základny a další takové krásné místo je asi 70 km odsud, Kandahár. Tam je ta druhá část sebevrahů z Talibanu, která se nedostala do Gerešku. Každý den je tady střelba a boje, bombardování letadlami a nebo ostřelování bojovníků Talibanu raketami nebo delostřelectvem. Ale na základně je klid (relativní). Je to taková maličká základna, no maličká už dlouho nebude, protože se tady pořád něco staví a za pár týdnů to bude možná další velká logistická základna. Zatím je to jenom předsunutá základna, odkud vojáci vyjíždí na plnění úkolů do prostoru a zase se sem vracejí vyspat, umýt a najíst. Bydlí se tady ve stanech, vlastně skoro všechno je ve stanech, záchody, sprchy, jídelna, posilovna. Je to tady ale takové "domácké", všude je to blízko. Vrtulníky ti tady přistávají za stanem (asi 300 metrů), střelnice je ještě blíž, ale celkem to tady ujde. Běhat se tady dá, ale hrozně se práší, tak to radši ani nedělám. Chodím pravidelně do posilovny a radši než běh, chodím s báglem kolem základny. Už jsem tady absolvoval český pochod na 26 km s minimální zátěží 15 kg a před týdnem dánský pochod na 23 km s 10 kg zátěží. Je to takové spestření. Chodili jsme kolem základny, ten první pochod 14 krát a druhý jenom 11 krát.

Počasí je tady stálé, myslím tím pořád slunečné a skoro pořád fouká vítr. Přes den máš jistotu, že ti zima nebude. Teď se teploty přes den pohybují kolem 45 stupňů ve stínu a ještě o půlnoci je tady 32 stupňů, takže pohoda. Máme klimatizace, ale přes den jsou skoro k ničemu. Ale dá se to vydržet.

Pravidelně sleduji naše stránky a tak mám přehled, kdo na tom jak je. Už vás asi moc nedoženu, ale možná od září zase začnu někomu brát body. Uvidím, jak na tom budu. Pošlu vám nějaké fotky a až budu vědět víc, jak to s námi bude, tak napíšu. Pozdravuj všechny a sportu zdar. Mira.